Przejdź do treści

Okna pasywne

Okna MS evolution [pasywne] to strażnik komfortu Państwa życia, domowego zacisza i ciepła.

MS evolution [pasywne] to nowa linia okienna, która jest kontynuacją cenionych przez Klientów okien MS evolution, które dzięki zastosowaniu naszych nowatorskich wzmocnień termicznych SteelPUR® uzyskały certyfikat niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej ift Rosenheim zezwalający na ich montaż w domach pasywnych.

 

Wzmocnienia termiczne SteelPUR® oprócz ekstremalnych parametrów termicznych, nadają oknom wyprodukowanym z niemieckich 6-komorowych profili PVC SALAMANDER w klasie A, szerokości 92 mm - większą sztywność i wytrzymałość niż przy zastosowaniu tradycyjnych wzmocnień stalowych.

Okna MS evolution [pasywne] pozytywnie przeszły drobiazgowe badania wytrzymałości, szczelności i termiki uzyskując ekstremalne parametry, które nie są osiągalne w podobnych rozwiązaniach profilowych. Potwierdzeniem wysokiej jakości i parametrów okien MS evolution [pasywnych] jest certyfikat ift Rosenheim w Niemczech oraz prestiżowa nagroda TOPTEN OKNA 2015 w Polsce. (więcej...)

Uw - wypadkowy współczynnik
przenikania ciepła dla całego okna

Najważniejsze parametry okien MS evolution [pasywne]

 

Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego
Uw=0,72 W/m2K z ramką CHROMATECH

 

 

Odporność na obciążenie wiatrem C5/B5.
Wytrzymuje ciśnienie 2000 Pa wywołane przez wiatr o prędkości
205 km/h z siłą parcia 212 kg/m2.

 

 

Wodoszczelność 1050Pa.
Nie przepuszcza wody przy ulewnym deszczu z prędkością wiatru
150 km/h z siłą parcia 107 kg/m2.

 
 

 

Współczynnik tłumienia hałasu
Rw  35 dB.

 
   

Wzmocnienia termiczne SteelPUR® to opatentowane przez MS więcej niż OKNA profile usztywniające wykonane z kompozytu szklanego, kształtowników stalowych oraz piany poliuretanowej. Kształtowniki stalowe spełniają te same funkcje co standardowe wzmocnienia stalowe w oknach PVC. Usztywniają profile skrzydeł, ram i słupków oraz pozwalają na przykręcenie elementów okuciowych takich jak zawiasy i zaczepy obwodowe oraz umożliwiają pewny montaż słupków oraz innych elementów profilowych przykręcanych do ram lub skrzydeł.

Usztywnienie z kompozytu poliestrowo-szklanego wykonane w technologii pultruzji ma za zadanie zwiększyć sztywność poprzeczną przekroju nie przewodząc przy tym ciepła. Piana poliuretanowa izoluje oraz stabilizuje cały układ kształtowników stalowych i płaskownika kompozytowego.

Wzmocnienia termiczne SteelPUR® montowane są także w słupkach stałych okien wieloskrzydłowych,

w przylgach słupków ruchomych

oraz w słupkach statycznych przy dużych konstrukcjach okiennych gdzie wymagana jest zwiększona statyka.

Wzmocnienia SteelPUR® montowane w słupkach stałych i ruchomych sprawiają, że okna wieloskrzydłowe też są pasywne. Więcej o termice okien MS...

Okna MS evolution [pasywne] jak i ich podstawowa wersja MS evolution wyposażone są w potrójną szybę SUPERtermo 0,5 W/m²K.

MS evolution [pasywne] w standardzie wyposażone są we wspomniane wcześniej wzmocnienia termiczne SteelPUR® oraz ciepłe kolorowe ramki międzyszybowe CHROMATECH ultra dostępne w 6 kolorach.

Okna MS evolution [pasywne] produkowane są w dwóch wersjach: standard ze skrzydłem półzlicowanym i classic ze skrzydłem płaskim. Wyposażone są w pakiet komfortowych okuć i pakiet bezpieczeństwa z klamką METZ z zabezpieczeniem Secustik.

facebook