Przejdź do treści

Rolety

Rolety silnie wspierają ochronę Państwa prywatności, ciszy i dobrego klimatu.

Rolety kompaktowe MS sterowane radiowo to krok w kierunku inteligentnego domu przyszłości. Domu,którego funkcje dostosowują się do mieszkańców. Połączyliśmy zalety rolet z wygodą i prostotą obsługi jaką daje pilot zdalnego sterowania z możliwością programowania czasowego. Automatyczne funkcje ochrony pomieszczeń przed zbytnim nasłonecznieniem, hałasem czy zimnem to tylko niektóre z możliwości z nowoczesnych bezprzewodowych sterowników rolet.

COSMO | 2WAY to technologia dwukierunkowej komunikacji radiowej , która pozwala na stworzenie innowacyjnego systemu sterowania roletami MS więcej niż OKNA z wykorzystaniem nie tylko pilotów, ale również telefonów, tabletów i komputerów z dostępem do internetu.

 

 

Zalety systemu COSMO | 2WAY

  • komunikacja dwukierunkowa, czyli możliwość nie tylko zamknięcia i otwarcia rolety, ale też sprawdzenie jej pozycji, 
  • możliwość zwiększenia zasięgu sygnału radiowego dzięki zastosowaniu repeatera sygnału,
  • możliwość ustawienia rolety w dowolnej pozycji pośredniej i otrzymanie potwierdzenia operacji,
  • obsługa wielu typów urządzeń: bramy wjazdowe, garażowe, żaluzje, markizy, oświetlenie, elektrozawory, odbiorniki elektryczne,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki komunikacji szyfrowanej zmiennym kodem,

Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki zastosowaniu silników, pilotów ściennych i bezprzewodowych oraz centralki COSMO | GTW.

 

   

   

 
   
   

Roleta kompaktowa MS składa się ze skrzynki montowanej bezpośrednio na okno i zespolonych z ramą okienną prowadnic ze szczotkowymi uszczelkami, które zapewniają ciche prowadzenie pancerza.

Pancerz rolety składa się z aluminiowych lameli wypełnionych pianką poliuretanową.

Dostępne kolory lameli:

 

Dostępne kolory listwy dolnej:

     

Dzięki zastosowaniu rewizji (otwierania w celach serwisowych) skrzynki od spodu możliwe są różne warianty zabudowy rolet, co powala na zastosowanie ich zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji już istniejących obiektów. Komfort obsługi zapewnia napęd elektryczny oparty na szerokiej gamie niezawodnych silników dostosowanych do wielkości rolet oraz sterowanie radiowe.

Rolety kompaktowe MS standardowo wyposażone są w ręczny zwijacz na taśmę 14 mm, który przykręcany jest do ramy okna. Opcjonalnie można zastosować zwijacz podtynkowy, który chowa się w ścianie. Zwijacze zamiast taśmy mogą mieć sznurek o średnicy 5 mm. Przy dużych roletach stosuje się mechanizm korbowy z przekładnią, aby ułatwić rozwijanie i zwijanie ciężkiego pancerza.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa można zastosować rygle automatyczne czyli specjalny mechanizm w listwie dolnej pancerza umożliwiający skuteczne zaryglowanie opuszczonej rolety uniemożliwiając jej podniesienie z zewnątrz.

Jednak najlepszym rozwiązaniem polecanym przez MS jest montaż silnika elektrycznego i sterowania radiowego.

Promocyjny sterownik radiowy otrzymacie Państwo za 1 zł przy zastosowaniu silnika elektrycznego Nice, sprawdź szczegóły.

Wybierając opcję z silnikiem przeciążeniowym i tzw. wieszakami przegubowymi uzyskuje się dodatkowe skuteczne zabezpieczenie uniemożliwiające podniesienie pancerza od zewnątrz oraz wydłużoną do 5 lat gwarancję (standardowo 2 lata).

Silnik przeciążeniowy, który działa z wieszakami przegubowymi stanowi ochronę dla pancerza przy podnoszeniu np. gdy pancerz przymarznie. Silnik nie posiada krańcówek i ustawia się automatycznie.

Wieszaki przegubowe to mechanizm dociskający pancerz do podłoża i uniemożliwiający podniesienie pancerza od dołu.

Rolety podtynkowe MS są alternatywnym rozwiązaniem do najbardziej popularnych „kompaktów MS” gdy istnieje możliwość zamontowania rolety w specjalnie do tego celu przygotowanej części nadproża.

Rolety podtynkowe stanowią czyste architektonicznie rozwiązanie ponieważ aluminiowa skrzynka roletowa nie jest widoczna ani od środka mieszkania ani na zewnątrz gdzie znajduje się tylko rewizja (otwierana dolna ścianka obudowy rolety umożliwiająca dostęp serwisowy).

Aluminiowe prowadnice pancerza mogą być schowane w elewacji.

Prowadnice, listwy końcowe i rewizje skrzynki dostępne są w okleinach: Złoty Dąb, Orzech, Mahoń, Dąb Bagienny, Antracyt w strukturze drewna i „skórki pomarańczy”, Macore, Winchester, Moosgrun, Tannengrun, Meranti, Brąz Czekoladowy, Schwarzbraun oraz malowane w RAL.

facebook