Przejdź do treści

Wywiady

2015-11-04

z portalu    oknonet

DOMO – wizja własnego salonu wcielona w życie

Studio okien i drzwi Domo ma salony w Lublinie i w Kraśniku. Założycielem salonów jest Pan Marcin Czarnota, którego zaprosiliśmy na rozmowę. 

 

Panie Marcinie, skąd u Pana zamiłowanie do stolarki otworowej?

 

Miałem jasną wizję tego, jak miałaby wyglądać moja firma. Widziałem wiele przedsiębiorstw, które nie wytrzymywały presji rynku i konkurencji. Przez kilka lat pracowałem jako kierownik w dużej korporacji. Uważam, że sposób zarządzania w tej i wielu innych firmach jest nieodpowiedni. W mojej firmie pracownicy są bardziej partnerami w biznesie aniżeli tylko osobami wykonującymi poszczególne zadania. Każdy ma jasno wytyczone cele i określoną wizję rozwoju firmy. Dążę do tego, aby ludzie identyfikowali się z firmą. Taką właśnie wizję sobie wymarzyłem.

 

Udało się wcielić tę wizję w życie już od pierwszych dni?
 

Początek firmy to przede wszystkim pomysły na organizację – uważam, że w momencie pojawienia się pomysłu firma zaczyna już działać. Przyznaję, że początek działalności to wielka niepewność i niestabilność w zamówieniach, niepewność finansowa, niepewność rynku. Kolejne zamówienia generują potrzebę kolejnej inwestycji. Krótko mówiąc, bywały momenty, że tęskniłem za zwykłą pracą, w której w odpowiednim miejscu kończy się odpowiedzialność, jest stabilizacja i pewność jutra. Mówiąc szczerze, nie było łatwo.

 

A jednak się udało! Co o tym zadecydowało?
 

Myślę, że najważniejszą cechą jest pracowitość i poświęcenie. Uważam, że niezależnie od branży, w jakiej się działa, te cechy są kluczowe. Oczywiście ważne jest, żeby praca i działania były przemyślane – chodzi o to, żeby codzienne czynności i decyzje były podejmowane rozsądnie, ale też bez zbędnych rozważań i długich przemyśleń. Niezmiernie ważna jest też współpraca między załogą. 

 

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?
 

Główną grupą produktów są okna. To właśnie w oparciu o te produkty zbudowałem swoją firmę i to właśnie na nich opieram dalszy jej rozwój. Duży udział w sprzedaży mają również bramy garażowe, drzwi oraz rolety. Od samego początku stawiałem na jakość i prestiż sprzedawanego produktu. I tak właśnie staram się dobierać grupy produktów oferowanych klientom.

 

Z jakich więc korzystacie dostawców?
 

Dostawcą okien jest firma „MS więcej niż OKNA”. Posiadamy wyłączność na sprzedaż tych okien na dużym obszarze. Jednocześnie gwarantujemy swojemu dostawcy bezwzględną lojalność w sprzedaży okien. Dzięki temu otrzymujemy najlepszy produkt, w dobrym terminie realizacji z pełną opieką serwisową i handlową. W zakresie pozostałych produktów sprzedajemy i montujemy bramy garażowe Normstahl Entrematic.  W zakresie drzwi i rolet dostawców jest wielu, ale ściśle współpracujemy tylko z tymi, do których mamy największe zaufanie.
 

Do kogo skierowana jest oferta?
 

Swoją ofertę kierujemy do klientów wymagających, poszukujących wysokiej jakości produktów i najwyższej jakości montażu. Są to klienci, którzy niejednokrotnie przeanalizowali oferty dostępne na rynku. Zależy im na tym, żeby dokonać dobrego wyboru i mieć święty spokój. My to właśnie oferujemy. Posiadamy własne wyszkolone grupy montażowe składające się z pracowników o wieloletnim doświadczeniu. Jesteśmy dumni z pracowników i jakości montażu oraz obsługi klientów. Posiadamy nowy sprzęt, w tym nową, niezawodną flotę samochodów dostawczych, podnośniki do szkła, wózki, bezpłatny magazyn i wiele innych.  

 

Jak ocenia Pan miniony rok?
 

Miniony rok zakończył się znacznym wzrostem sprzedaży. Był to dobry rok, okres rozwoju, inwestycji, nowych doświadczeń. W tym roku nawiązaliśmy też współpracę z kilkoma ciekawymi klientami zagranicznymi.  Mam nadzieję że przyszły rok będzie równie owocny.
 

Jakie zatem plany na przyszłość?
 

W przyszłym roku planujemy stworzenie kolejnej z kolei profesjonalnej grupy montażowej na bazie już pracujących u nas fachowców. Wiąże się z tym oczywiście zakup sprzętu i szkolenie nowo przybyłych osób. W przyszłości planujemy rozbudowę powierzchni magazynowej i przyjęcia dostaw, zatrudnienie handlowców stacjonarnych i terenowych, oraz stworzenie własnej niezależnej grupy serwisowej. Myślę, że przyszły rok będzie czasem przemyślanych inwestycji i nowych wyzwań oraz doświadczeń.

facebook